Трамп заявив про введення мит на 5% на всі товари з Мексики

31 травня 04:29

Таким чином президент США планує боротися з потоком нелегальних іммігрантів на територію США.

 

З 10 червня всі мексиканські товари, які поставляються в США, обкладаються митом 5% через наплив нелегальних мігрантів з території Мексики, заявив президент США Дональд Трамп 30 травня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"10 червня Сполучені Штати введуть 5% мита на всі товари, що надходять в нашу країну з Мексики, до тих пір, поки потік незаконних мігрантів, які прибувають через Мексику в нашу країну, не зупиниться", – заявив американські лідер, додавши, що розміри мита будуть збільшуватися з часом.

Трамп також вказав, що США скасують мито тільки після того, як вичерпається потік нелегальних мігрантів у США.

"Подробиці з Білого дому будуть пізніше", – додав він.

8 квітня федеральний суддя в Сан-Франциско заборонив адміністрації президента США відправляти до Мексики мігрантів, шукачів притулку, на час розгляду їх справ у міграційних судах. Рішення набуде чинності 12 квітня. 9 квітня Трамп запропонував повернутися до політики поділу родин мігрантів на американо-мексиканському кордоні. Трамп протягом декількох місяців переконував співробітників своєї адміністрації повернутися до цієї практики. Проти ініціативи виступала міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен, яку президент 7 квітня відправив у відставку.

Питання міграції є ключовими для Трампа. Під час виборчої кампанії 2016 року Дональд Трамп пообіцяв побудувати стіну на південному американському кордоні з Мексикою, щоб скоротити число нелегальних мігрантів, які потрапляють до США. Він попросив Конгрес виділити 5,7 мільярдів доларів на будівництво прикордонного паркану. Відмова конгресменів виділити необхідні кошти стала причиною найтривалішого шатдауна в історії США - фінансування роботи уряду було припинено більш ніж на місяць, у зв'язку з чим близько 880 тисяч федеральних працівників не отримували зарплату. Щоб отримати гроші в обхід Конгресу Трамп 15 лютого оголосив надзвичайний стан в США. Через два тижні Палата представників проголосувала за ухвалення резолюції про скасування режиму НС.