Трамп заявив про своє "абсолютне право" оголосити надзвичайний стан

11 сiчня 05:48

Президент додав, що вже давно міг би зробити це, проте сподівався домовитися із Конгресом по-доброму.

 

Президент США Дональд Трамп зазначив, що у нього цілком вистачає повноважень, щоб у будь-який момент оголосити надзвичайний стан на території Сполучених Штатів у зв'язку з загрозою нелегальної міграції, за допомогою чого він зміг би отримати фінансування на будівництво загороджувальної стіни на кордоні з Мексикою, заявивши про це у четвер, перед вильотом до штату Техас, де він має намір відвідати прикордонні райони, повідомляє "Укрінформ".

"Я маю абсолютне право оголосити стан надзвичайної ситуації на національному рівні", - підкреслив Трамп.

Він нагадав, що його попередники досить часто використовували це право.

"Поки що я цього не зробив. Я можу це зробити. Якщо це (спроби домовитися з Конгресом) не спрацює, то, напевно, я так і зроблю", - підкреслив Трамп, зазначивши, що це було б самим "легким шляхом", проте спочатку він "хотів би досягти згоди з Конгресом".

Напередодні президент США Дональд Трамп достроково перервав черговий раунд переговорів з лідерами Демократичної партії в Конгресі, які стосувалися припинення часткового "шатдауна" держустанов та фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

21 грудня 2018 року більшість федеральних установ США припинили роботу, в країні настав так званий "шатдаун". Сенат, республіканська більшість якого підтримує президента Трампа, не затвердив переданий з Палати представників бюджет, в якому не було коштів на фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

3 січня, Палата представників 116-го скликання схвалила законопроекти про фінансування низки федеральних установ, робота яких була припинена через відсутність бюджету. Демократична більшість Палати представників зголосилась піти на поступки та виділити на будівництво "стіни Трампа" 1,3 млрд доларів.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп повідомив про готовність введення в країні загальнонаціонального режиму надзвичайного стану. На його думку, це дозволить швидко спорудити стіну, одночасно минаючи опір з боку Конгресу. Її зведення він пояснює інтересами національної безпеки: боротьбою з нелегальними мігрантами, злочинністю та наркоторгівлею.