Трамп з головою поринув у битву за імпічмент – NYT

24 травня 13:34

Американський президент не може перестати говорити про імпічмент.

 

Ідея була такою: поговорити про допомогу фермерам, які постраждали від мита. Пара з них стояла за Трампом в ковбойських капелюхах. Але в четвер президентові США Дональду Трампу не знадобилося багато часу, щоб говорити в своєму виступі про "Божевільну Ненсі [Пелосі]", "Плаксу Чака [Шумера]", "зраду" і спробу "вбити мене", пише Пітер Бейкер для газети The New York Times.

Коли президенту погрожували імпічментом в останній раз, він вирішив не говорити про це. Нинішній президент не може перестати говорити про це. Там, де Білл Клінтон намагався вийти з брудної битви, надаючи шанс помічникам і союзникам вести битву замість нього, Трамп сповнений рішучості самостійно увійти у вир з головою і боротися зі своїми ворогами на кожному кроці.

Деякі його радники стурбовані тим, що президент сам підливає масло у вогонь. Інші згодні з Трампом у тому, що з ним обійшлися настільки несправедливо, що він повинен битися зі своїми супротивниками.

"Що стосується його критиків, їх залишили задаючись питанням, чи дійсно Трамп намагається підштовхнути їх до звинувачення його в теорії, що це допоможе йому політично", - резюмує автор.

Зазначимо, що спікер Палати представників Ненсі Пелосі продовжує відстоювати свою позицію в тому, що не варто починати таку процедуру.

П'ятеро членів керівної групи Пелосі - четверо з яких також входять до складу судового комітету Палати представників з юрисдикцією щодо імпічменту, - наполягали на тому, щоб Пелосі дозволила колегії почати розслідування. Вони стверджують, що це допоможе слідчим отримати документи та свідчення Трампа, які сам президента заблокував.

Кілька осіб з команди Пелосі, у тому числі з команди керівників, намагалися змінити її позицію щодо імпічменту.

Низка представників демократів висловилися про можливість обговорення процедури імпічменту проти Трампа. Першою запропонувала обговорити імпічмент Трампа сенатор від штату Массачусетс Елізабет Уоррен. Також неодноразово до цього закликала член Палати представників Олександрія Окасіо-Кортес.

Мюллер завершив розслідування "російського справи" в березні. Спецпрокурор прийшов до висновку, що Росія втручалася у вибори президента США 2016 року, і Трамп отримав від цього вигоду, але в змові з Росією не перебував.

18 квітня Мін'юст США опублікував повну версію доповіді Мюллера. У документі майже 450 сторінок, деякі з яких приховані з міркувань секретності - зокрема, в тій частині, де описані конкретні приклади втручання РФ у вибори президента США 2016 року.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".