Трамп та Кім Чен Ин хочуть досягти історичних результатів - ЗМІ

28 лютого 05:20

Лідери двох держав серйозно налаштовані закріпити прогрес у відносинах країн.

 

Другий саміт лідера Північної Кореї Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа, який проводиться у Ханої, переслідує мету досягнення "епохальних результатів", повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Центральне телеграфне агентство Кореї (КНДР).

"Значний прогрес, досягнутий у двосторонніх відносинах після сінгапурського саміту отримав високу оцінку, відбувся щирий та глибокий обмін думками з метою досягнення всеосяжних й епохальних результатів на переговорах, що відповідає інтересам та очікування всього світу", - йдеться у повідомленні агентства за підсумками першого дня саміту.

У повідомленні також йдеться, що саміт став можливий завдяки "гарячому бажанню" та "незвичайній рішучості" лідерів двох держав "покінчити з конфронтацією і ворожістю та принести на їхне місце мир та процвітання". Зокрема, Кім Чен Ин за вечерею проголосив, що КНДР і США змогли подолати "недовіру, нерозуміння, ворожість і старе мислення", відзначає агентство.

"Він додав, що нинішній період вимагає набагато більш глибокого осмислення, зусиль та стриманості, ніж коли б то не було", - повідомляє ЦТАК.

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". У Державному департаменті США повідомили, що під час другого саміту обговорюватимуться поліпшення двосторонніх відносин, забезпечення миру в регіоні і ядерне роззброєння КНДР. Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі.

12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".