Трамп розглядає можливість скорочення військового контингенту в Південній Кореї – NYT

04 травня 06:34

Президент США вважає, що країна не отримує адекватної компенсації за розміщення військових.

 

Пентагон отримав доручення від президента США Дональда Трампа представити варіанти скорочення кількості американських військових у Південній Кореї після укладання мирного договору з КНДР. Одна з причин такого рішення – невдоволення очільника Білого дому розміром компенсації за розміщення військ, повідомили джерела The New York Times.

Співрозмовники видання одразу наголосили, що зменшення військового контингенту не буде предметом торгу на переговорах Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином, які повинні відбутися найближчим часом.

Підписання мирного договору між Південною Кореєю і КНДР стане чудовою нагодою зменшити кількість утримуваних на півострові 23,5 тисяч військових. Адже Трамп і раніше хотів скоротити контингент в Південній Кореї, оскільки вважає розмір компенсації за розміщення військових недостатнім. За угодою, яка закінчується в кінці 2018 року, Південна Корея оплачує США половину суми, яка йде на утримання контингенту - 800 мільйонів доларів на рік. Адміністрація Трампа при цьому вимагає, щоб Південна Корея повністю оплачувала утримання військових.

Водночас, у Пентагоні побоюються, що скорочення контингенту може послабити альянс США і Південної Кореї. Джерела NYT не сказали, чи планує Трамп частково скоротити контингент, чи повністю вивести війська, однак останній варіант вважається малоймовірним.

Напередодні радник із питань безпеки в Південній Кореї Кім Ий Гем заявив, що країна виступає проти виведення американських військових у разі укладання мирного договору з КНДР, адже збройні сили США виконують роль мирного регулювальника із сильними сусідами, які оточують Південну Корею, такими як Китай і Японія.

Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами.