Трамп не переконав Меркель у необхідності повернення Росії до G8

11 червня 01:15

Трамп розповів учасникам саміту G7 у Квебеку про необхідність повернення РФ, але його аргументи виявилися непереконливими.

 

Президенту США Дональду Трампу не вдалося переконати федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель та інших учасників саміту "Великої сімки" в необхідності повернення Росії до G8. Про це розповіла сама Меркель за підсумками саміту G7 у Квебеку.

"Я не можу детально відповісти, що саме сподвигло Трампа на це. Звичайно, ми задали йому питання, але відповідь нас не переконала", - заявила голова уряду Німеччини в ефірі телеканалу ARD увечері в неділю, 10 червня.

Меркель пояснила, що всі учасники G7 поділяють спільні цінності, і Росія у цей формат не вписується.

Нагадаємо, 8 червня напередодні саміту G7 президент США Дональд Трамп заявив, що Росії необхідно повернути до G8. РФ виключили з "Великої вісімки" у 2014 році після анексії Криму та розпалювання війни в Донбасі.

Проти ініціативи повернення РФ в G8 висловився президент Євроради Дональд Туск і запевнив, що країни ЄС продемонструвати єдину позицію щодо Росії.

Німеччина, Франція, Італія, Великобританія і Канада висловилися однозначно проти повернення Росії до G8. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що Токіо вже висловився з цього приводу, підтримавши виключення Росії з G8 у 2014 році.

У свою чергу, в Кремлі без особливого ентузіазму відреагували на заяву Трампа, і повідомили, що мають намір зосередитися на інших форматах співпраці" з G7.

Напередодні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить підстав для повернення Росіїдо "Великої вісімки". Політик нагадала про те, що формат міжнародного клубу "Великої вісімки" ґрунтується на повазі до міжнародного права, яке Росія порушила. При цьому вона нагадала, що країну-окупанта вигнали з клубу за окупацію Криму і агресію проти України.

Однією з головних умов повернення Росії до "Великої вісімки", є виконання нею Мінських угод в Донбасі і повернення суверенітету України, включно з деокупацією Криму.