Трамп назвав Іран терористичною країною номер один

04 лютого 04:30

Паралельно президент зазначив, що не збирається прислухатися до позитивних доповідей розвідки щодо дотримання Тегераном ядерної угоди.

 

Президент США Дональд Трамп абсолютно не згоден з думкою своєї розвідки з приводу загрози, яка йде від Ірану; на його думку, розвідники сильно недооцінюють небезпеку, яку являє собою Тегеран, заявив президент в інтерв'ю американському телеканалу CBS 3 лютого.

Трамп зазначив, що не бажає погоджуватися з думкою розвідки, яка впевнена в тому, що Іран продовжує технічно дотримуватися ядерну угоду навіть після того, як її в односторонньому порядку розірвали США. Трамп нагадав, що розвідка у свій час помилилася, доповідаючи колишньому президенту США Джорджу Бушу-молодшому про наявність у страченого американцями лідера Іраку Саддама Хусейна зброї масового ураження.

"Вони втягнули нас у війну, у якій ми ніколи не повинні були брати участь", – підкреслив він.

Президент також зазначив, що він не самотній у своїй оцінці небезпеки Ірану - за його словами, багато близькосхідніх країн страждають від дій цієї "терористичної країни номер один у світі".

"Коли мої розвідники кажуть мені, який прекрасний Іран... я просто буду слухати власну думку", – заявив президент США.

Втім, додав Трамп, він не проти, щоб глави розвідок США мали власну думку. Важливо, щоб при цьому вони виконували вказівки президента.

"Я хочу, щоб вони висловлювали свою думку", – резюмував Трамп.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.