Трамп доручив Мінфіну США підготувати санкції проти Туреччини за дестабілізацію в Сирії

12 жовтня 02:08

За словами Стіва Мнучіна, США вводитимуть санкції "за необхідності".

 

Президент США Дональд Трамп збирається доручити Міністерству фінансів підготувати санкції проти Туреччини за порушення прав людини в Сирії і за дестабілізацію ситуації в регіоні.

У п'ятницю, 11 жовтня, в Мінфіні США повідомили, що Трамп збираэться підписати указ, яким делегує голові відомства повноваження вводити обмежувальні заходи щодо громадян і урядових органів Туреччини, причетних до порушення прав людини або до "дій, що тягнуть за собою погіршення мирної обстановки, безпеки і стабільності на північному сході Сирії".

Крім того, проект указу передбачає право міністра фінансів вводити вторинні санкцій стосовно третіх осіб за фінансові транзакції з тими, хто вже перебуває під санкціями.

Міністр фінансів Стів Мнучін уточнив, що США вводитимуть санкції проти Туреччини "за необхідності".

За словами Мнучіна, в п'ятницю він обговорював згаданий указ із Трампом. Президент США його схвалив, але ще не підписав.

У Вашингтоні розраховують, що указ про санкції стане аргументом для переконання Туреччини в необхідності "утриматися від подальших дій на північному сході Сирії".

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців.

Євросоюз закликав Туреччину припинити операцію в Сирії.

Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії ще в серпні. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка". Цього разу турецька армія діятиме на східному березі річки Євфрат.

У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".