Світ шокований перемогою Трампа на виборах – Reuters

09 листопада 10:37

Політики в Європі "шоковані" результатами американських виборів, а популісти хвалять республіканця.

 

Уряди від Азії до Європи відреагували на результат президентських виборів в США з приголомшенням і певним небажанням вірити у перемогу кандидата-республіканця Дональда Трампа. В цей же час, популісти по всьому світі хвалять його за перемогу над політичним істеблішментом.

Про це сьогодні пише Reuters. Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лейєн назвала результат американських виборів "великим шоком". Вона поставила питання, чи означає перемога Трампа кінець "Pax Americana" - світовому порядку, який панував після Другої світової війни і базувався на тому, що Вашингтон забезпечував мир у світі.

В цей же час, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро пообіцяв співпрацювати з Трампом, але сказав, що його особа "під питанням". За словами французького дипломата, важко передбачити, що президентство мільярдера буде означати для світової політики, яка постала перед великими викликами: від кліматичних змін і західної угоди з Іраном щодо ядерної програми до війни в Сирії.

"Схоже, це буде рік подвійної катастрофи для Заходу. Застебніть пояси безпеки", - прокоментував колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більд на Twitter, нагадуючи про рішення Великобританії вийти з ЄС.

Тим часом, "праві" популісти від Австралії до Франції вітають перемогу Трампа над політичним істеблішментом в США.

"Їхній світ розпадається. Наш почав будуватися", - сказав соратник Марін Ле Пен з партії "Національний фронт" Флоріан Філліппо.

Жан-Маре Ле Пен прокоментував результат американських виборів так: "Сьогодні США, завтра Франція!".

Заступник голови радикальної партії "Альтернатива для Німеччини" Беатрікс фон Сторх теж не утрималася від коментарів: "Перемога Дональда Трампа – це знак, що мешканці Заходу хочуть чітких змін у політиці".

Впродовж кампанії Трамп зробив низку скандальних заяв щодо союзників у Європі і щодо України. Він говорив, що йому байдуже, чи вступить наша країна в НАТО і наполягав, що війна в Донбасі – це проблема Європи, а не США. Республіканець наголошував, що саме Німеччина повинна займатися вирішенням російсько-українського конфлікту.

Тим часом, він дуже позитивно висловлювався про президента Росії Володимира Путіна, називаючи його "кращим і сильнішим лідером", ніж президент Барак Обама. Також Трамп обіцяв розглянути можливість визнати російську анексію Криму. Крім того, його команда виключила з програми Республіканської партії пункт про передачу озброєння Україні.

Перед виборами, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер зауважував у коментарі для DT.UA, що в разі перемоги Трампа на виборах, американська політика зміниться не лише щодо України, а й щодо Європи і союзників по НАТО.

А експерт Atlantic Council Адріан Каратницький в інтерв'ю для DT.UA сказав, що хоч президент США і має значну владу у формуванні закордонної політики, це не означає, що він не контрольований і може робити все, що заманеться. В Конгресі лишаються "рейганівські яструби" серед республіканців. Вірогідно вони об'єднаються з демократами і будуть стримувати одіозного президента Трампа.