Суд визнав Манафорта винним у дачі неправдивих свідчень

14 лютого 07:47

При цьому суд не знайшов доказів цілеспрямованої брехні екс-голови штабу Трампа по низці епізодів.

 

У США федеральний суд округу Колумбія у середу, 13 лютого, визнав, що екс-керівник передвиборного штабу Дональда Трампа Пол Манафорт давав неправдиві свідчення для Федерального бюро розслідувань і безпосередньо команді спеціального прокурора Роберта Мюллера, порушивши таким чином умови раніше укладеної угоди зі слідством, передає Deutsche Welle.

Суддя Емі Берман Джексон прийшла до висновку, що Манафорт свідомо давав неправдиві свідчення з питань, які були "істотними для слідства" - так, він надав неправдиву інформацію стосовно своїх контактів з Костянтином Килимником.

При цьому суд не ншел доказів цілеспрямованої брехні екс-голови штабу Трампа по низці епізодів - так, не вдалося довести, що Манафорт цілеспрямовано збрехав щодо ролі Килимника у перешкоджанні правосуддю, а надані прокурорами докази того, що екс-глава передвиборного штабу брехав про свої контакти з адміністрацією США, суд визнав непереконливими.

Нагадаємо, 27 листопада 2018 року спецпрокурор Мюллер повідомив про те, що Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, чим порушив умови досудової угоди зі слідством про визнання провини.

21 серпня 2018 року суд присяжних визнав американського політтехнолога винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.

30 жовтня 2017 року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.

Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні, де робота на користь режиму Януковича збагатила політтехнолога на понад $ 60 мільйонів.