Столтенберг готовий рятувати Договір про РСМД - ЗМІ

07 лютого 06:45

Генсек нагадав, що у Росії є ще шість місяців на те, щоб виконати умови договору.

 

Північноатлантичний Альянс готовий докладати всіх зусиль, щоб врятувати від остаточного розриву укладений між США і Росією Договір про ліквідацію ядерних ракет середньої і малої дальності, паралельно працюючи над посиленням контролю над озброєннями, заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг в інтерв'ю німецькій газеті Westdeutsche Allgemeine Zeitung, опублікованому в четвер, 7 лютого.

Столтенберг, відповідаючи на питання, що спонукає Москву порушувати договір, виробляючи заборонені ракети, назвав причиною невдоволення Кремля тим, що заборонені двостороннім договором ракети спокійно виробляють і ставлять на озброєння країни, які їм не пов'язані - Китай, Іран, Пакистан, Індія.

"Але це не може служити виправданням порушення договору. Навпаки, це повинно стати приводом зміцнити цей договір про роззброєння та залучити до нього більше партнерів", - підкреслив Столтенберг.

Генсек нагадав, що у Росії є ще шість місяців на те, щоб виконати умови договору, знищивши спірні ракети і закликав її скористатися цією можливістю.

Довідка ZN.UA
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".