США запровадили нові санкції проти Ірану через його ракетну програму

22 червня 05:25

Санкції торкнулися осіб та компаній, які працюють з елітним підрозділом "Кудс" КВІР і ліванським терористичним угрупованням "Хізбалла", що підтримується Іраном.

 

США запровадили нові антиіранські санкції у відношенні до 13 фізичних та 12 юридичних осіб, пов'язаних з ракетною програмою Тегерану та його посередниками на Близькому Сході.; передбачається, що жорсткі обмежувальні заходи вдарять по організаціям у Китаї та ОАЕ, завдяки яким Іран отримує все необхідне для розвитку своєї ракетної програми, повідомляє "Голос Америки".

Згідно з заявою Міністерства фінансів США, санкції торкнулися як окремих осіб, так і компаній, які працюють з елітним підрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції і ліванським терористичним угрупованням "Хізбалла", що підтримується Іраном.

"Це лише перші кроки у відповідь на провокаційну поведінку Ірану... У Ірану є вибір. Ми будемо конструктивно працювати з Іраном, коли він буде виконувати свої міжнародні зобов'язання, але будемо наполягати на нашій прихильності агресивної протидії дестабілізуючої діяльності Ірану", – заявив високопоставлений представник адміністрації США

Адміністрація Трампа обіцяє і надалі "агресивно протидіяти спробам Ірану дестабілізувати Близький Схід".

Нагадаємо, 8 травня Тегеран повідомив підписантів Спільного комплексного плану дій щодо іранської ядерної (СВПД) про припинення виконання деяких зобов'язань. І пригрозив відмовитися від ще декількох пунктів ядерної угоди, включно з обмеженням на збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій. 17 червня Тегеран заявив, що через 10 днів запас збагаченого урану в країні вийде за межі, передбачені "ядерної угодою".

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

У листопаді адміністрація президента Дональда Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які сплили 2 травня цього року.