США ввели санкції проти венесуельської нафтогазової держкомпанії

29 сiчня 00:33

Санкції повинні не дати Мадуро вивести кошти з PDVSA.

 

Сполучені Штати Америки ввели санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами, передає Reuters.

"Мадуро і його поплічники... більше не зможуть присвоювати гроші венесуельського народу", - заявив радник президента США Джон Болтон у понеділок, 28 січня.

Болтон уточнив, що йдеться про блокування активів PDVSA вартістю 7 млрд доларів і ще понад 11 млрд "втрачених експортних надходжень".

У свою чергу, міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що американський уряд видаватиме тимчасові ліцензії для здійснення "деяких транзакцій" з PDVSA. А її американська дочірня компанія Citgo Petroleum зможе продовжувати роботу, якщо зароблені нею кошти залишатимуться на заблокованих рахунках у США.

Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо повідомив про наміри змінити керівництво PDVSA і Citgo Petroleum для збереження компаній та їх активів у державній власності.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".