США відправлять до Венесуели додаткову гуманітарну допомогу

16 лютого 06:45

Це робиться з метою підтримки самопроголошеного "тимчасового президента Венесуели" Хуана Гуайдо.

 

Сполучені Штати Америки заявили про намір відправити ще одну партію гуманітарної допомоги для народу Венесуели; гуманітарну допомогу буде доправлено 16 лютого до колумбійського міста Кукута на кордоні з Венесуелою, повідомляє Associated Press.

У цілому США відправлять 250 тонн гуманітарної допомоги, у якій будуть продуктові та гігієнічні набори. Це робиться з метою підтримки самопроголошеного "тимчасового президента Венесуели" Хуана Гуайдо, який направив Вашингтону прохання надати голодуючим венесуельцям допомогу.

Нагадаємо, що деяку "гуманітарну допомогу" з США у Венесуелі вже знаходили - так, на одному зі складів в аеропорту венесуельського міста Валенсія місцеві правоохоронці та представники військових виявили партію зброї, доставлену з американського міста Майамі.

А 6 лютого венесуельські військові перешкодили отриманню гуманітарної допомоги з Колумбії, заблокувавши міст на кордоні.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

В підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Білорусь, Іран, Болівія, Мексика, Куба, Нікарагуа, Сальвадор, Північна Корея та Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".