США таємно допомагають режиму Башара Асада – The Independent

23 грудня 14:18

Американські військові можуть таємно передавати сирійському президенту дані розвідки.

 

Армія США не напряму підтримує режим сирійського президента Башара Асада, допомагаючи йому воювати проти терористичних груп на кшталт "Ісламської держави".

Про це повідомляє The Independent з посиланням на звіт американського журналіста Сеймура Херша. В ньому автор переконує, що попри офіційне протистояння проти президента Сирії, американські військові передають його армії дані розвідки через посередників. Зокрема, ними стали такі країни, як Росія, Німеччина і Ізраїль.

Військові США сподіваються, що передані дані розвідки Асад використає проти бойовиків "Джабат Аль-Нусра" і "Ісламської держави". Також у звіті журналіста вказується на те, що американська сторона також озброювала деякі суперечливі сили в Сирії, щоб створити серйозний опір російським військам.

"Було зрозуміло, що Асаду потрібні більш точні дані розвідки і оперативні консультації. Об'єднаний комітет начальників штабів вирішив, що якщо задовольнити цю потребу, війна проти "Ісламської держави" пожвавиться. Обама нічого не знав. Але Обама, як і всі інші президенти, взагалі не все знає про те, що робить комітет", - сказав журналісту колишній радник Об'єднаного комітету начальників штабів, ім'я якого не розголошується.

Білий дім і Пентагон поки не відреагували на обвинувачення, які містяться у звіті Херша. Тим часом, війська, лояльні до президента Сирії, воюють не лише проти терористів, а й проти поміркованої опозиції, яку підтримує Захід. Часто в ході цих сутичок гинуть мирні мешканці. Сьогодні стало відомо, що авіація Асада застосувала бомби з отруйним газом поблизу Дамаска. 10 осіб загинуло, серед них одна дитина. За словами медиків, серед симптомів - напади задухи, втрата зору, блювота і запаморочення. Стан деяких з пацієнтів критичний.

Хоча між Асадом і повстанцями повинне було початися перемир'я. Минулої п'ятниці Радбез ООН прийняв "мирну" резолюцію по Сирії. В документі зазначається, що протягом 18 місяців у Сирії повинні відбутися вільні вибори під контролем ООН. У резолюції йдеться про необхідність паралельної роботи як над політичним врегулюванням кризи, так і над припиненням вогню в Сирії. Але на практиці цей припис Радбезу не виконується.