США не хочуть війни з Іраном, але захистять судноплавство на Близькому Сході - Помпео

17 червня 13:38

Глава Держдепу пообіцяв показати ще докази про причетність Ірану до атак на танкери.

 

Державний секретар США Майк Помпео заявив про те, що у Вашингтоні, що не хочуть війни з Іраном, проте зроблять все для гарантування безпеки судноплавства на ключових маршрутах на Близькому Сході, передає агентство Reuters.

Чергова напруженість у відносинах США та Ірану загострилася після звинувачення Тегерана в атаках на два нафтових танкера в Оманській затоці - важливому маршруті транспортування нафти. Іран заперечує свою причетність до атак.

"Ми не хочемо війни. Ми робимо все можливе, щоб цього уникнути", - сказав Помпео в інтерв'ю Fox News Sunday. "Іранці повинні дуже чітко розуміти, що ми і надалі будемо вживати заходів, які будуть утримувати Іран від подібної поведінки...У розвідувального співтовариства багато даних, що багато доказів. Світ побачить велику частину з них".

Нагадаємо, 13 червня в Оманській затоці були атаковані танкериKokuka Courageous (Kokuka Sangyo Co, Японія), та Front Altair (Норвегія), після чого обидва зайнялися. З кораблів евакуювали 44 людини. За різними версіями, при атаці використовувалися міни, торпеди або "літаючі об'єкти".

Державний секретар США Майк Помпео поклав відповідальність за напад на танкери на Тегеран. Іран ці звинувачення відкидає. Схожий інцидент стався біля берегів ОАЕ на початку травня, коли були атаковані чотири танкери. У США припускали, що до цього може бути причетний Іран, Тегеран це заперечував.

14 червня Рада безпеки ООН обговорила напади на танкери в Оманській затоці на закритому засіданні, однак не прийняла у цьому питанні жодних рішень. Тож кожна постраждала від диверсій країна має намір провести власне розслідування.

Як пише у своїй статті для DT.UA президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, бізнес під знаком війни – те, що дуже потрібне путінському режиму. Москва і Тегеран потребують такого сценарію в регіонах нафтовидобутку та тих, які важливі для транспортування енергоресурсів. Тому невипадково загострилося становище в Перській затоці у зв'язку з атакою на нафтові танкери поблизу одного з найбільших у світі терміналів у порту Фуджейра (ОАЕ). Якщо там розпочнеться війна, то ціни на нафту можуть підскочити до омріяних вище $ 100 за барель.

Докладніше читайте у матеріалі Михайла Гончара "Росія: формула "Чужого" для України та Заходу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".