США мають намір обкласти митом Францію за введення цифрового податку

03 грудня 07:07

США "помстяться" Франції за цифровий податок

 

На тлі торгових воєн з Китаєм США вступають у протистояння і з деякими країнами Євросоюзу. Зокрема, Франція після введення податку на цифрові послуги, дискримінуючого, на думку США, найбільші американські компанії, буде схильна до збільшення мит на споконвічно французькі товари. На жаль, торгові війни між країнами, в кінцевому підсумку, позначаються на споживачах.

США у зв'язку з введенням Францією цифрового податку щодо американських компаній можуть обкласти митом французькі товари на суму близько 2,4 млрд доларів. Про це йдеться в поширеній заяві апарату представника США на торгових переговорах. Серед категорій товарів, на які можуть бути введені додаткові мита до 100%, вказані французькі сири, шампанське і косметика.

"Апарат представника США завершив першу фазу розслідування в рамках 301 статті закону про торгівлю 1974 роки (передбачає можливі санкції до "несправедливих торгових партнерів" – Ред.) І прийшов до висновку, що цифровий податок Франції дискримінує такі американські компанії, як Google, Apple, Facebook і Amazon. Рішення апарату посилає чіткий сигнал про те, що США введуть заходи проти тих режимів цифрового податку, які дискримінують або обтяжують компанії США, – наводяться висловлювання глави відомства Роберта Лайтхайзера. – В рамках статті 301 починаються розслідування щодо податків на цифрові послуги в Австрії, Італії та Туреччини".

"Список французьких товарів, які можуть обкладені митом, включає 63 позиції. Приблизна торгова вартість становить 2,4 млрд доларів", – наголошується в заяві. До цього переліку увійшли, зокрема, молочна продукція, включаючи сири, а також ігристі вина, косметика і косметичні додатки, сумки, порцелянові вироби. Додаткові мита на ці категорії товарів можуть досягати 100%.

Раніше президент США Дональд Трамп оголосив нову торговельну війну двом країнам "Великої двадцятки" - Аргентині та Бразилії. Трампа оголосив про введення мит на всю сталь і алюміній, що поставляються в Сполучені Штати з Бразилії та Аргентини, повідомляє газета The Washington Post.

Несподіване оголошення з'явилося після того, як з'ясувалося, що Білий дім готувався відмовитися від свого підходу, заснованому на конкуренції перед виборами президента, які заплановані на наступний рік.

Адміністрація Трампа, схоже, була близька до угоди з демократами Палати представників щодо оновлення Північноамериканської угоди про вільну торгівлю з Мексикою та Канадою.