Спецпрокурор Мюллер не виявив достатніх доказів змови Трампа з Росією

24 березня 23:15

Міністр юстиції США Барр направив Конгресу листа з висновками засекреченого звіту Мюллера. Схоже, що імпічмент Трампу вже не загрожує.

 

У ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа і його команди з росіянами. Про це йдеться в листі міністра юстиції і генпрокурора США Вільяма Барра Конгресу, яке було оприлюднено в неділю, 24 березня.

Барр виклав на чотирьох сторінках основні висновки звіту Мюллера. Спецпрокурор констатував, що зібрані слідством докази не дозволять впевнено довести в суді провину Трампа у змові з росіянами, однак це не означає, що президент США невинний.

Вивчивши зібрані командою Мюллера факти, Барр і його заступник Род Розенштайн не побачили доказів того, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Спецпрокурор Мюллер також не став робити висновок про причетність Трампа до злочину, але упорядкував відомі слідству факти і залишив останнє слово за генеральним прокурором.

Звіт Мюллера є конфіденційним. І яку його частину буде опубліковано, а яка залишиться засекреченою, спільно вирішуватимуть Барр, Розенштайн і Мюлллер. Представники Демократичної партії у Конгресі наполягають, щоб усю доповідь було оприлюднено.

Роберт Мюллер з 2017 року веде розслідування, яке покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські вибори в 2016 році. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа і політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтів Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14.

22 березня стало відомо, що Роберт Мюллер завершив своє розслідування. Підсумковий звіт він передав генеральному прокурору США Вільяму Парру, які має вивчити його і підвести підсумки слідства.