Шведська "дочка" компанії російського олігарха на межі закриття через санкції США

18 жовтня 11:27

За словами посла Швеції в РФ, подібний результат антиросійських санкцій став несподіванкою.

 

У Швеції через вторинні санкції Сполучених Штатів Америки опинилося на межі закриття підприємство Kubikenborg Aluminum AB, яке є "дочкою" компанії "Русал". Материнська компанія належить російському олігарху Олегу Дерипасці. Про це повідомив посол Швеції в Російській Федерації Петер Еріксон в інтерв'ю РБК.

"Якщо бути чесним і відвертим, то санкції США стосовно компанії UC Rusal Олега Дерипаски виявилися непередбачуваними та їх наслідки для шведських підприємств можуть бути значними. Kubikenborg Aluminum, "дочка" "Русала" в Швеції, перебуває на межі закриття через вторинні санкції", - повідомив Еріксон.

При цьому він додав, що проблем зі шведським підприємством ніхто не очікував, так як закриття дочірньої компанії не було метою США.

"Це не було метою американської влади, але так вийшло, тому що економіка глобальна. І для нас, і для вас це було непередбачувано", - зазначив Еріксон.

Разом з тим слова посла Швеції в "Русалі" не стали коментувати.

Еріксон також додав, що більшість шведських компаній почали працювати з Росією задовго до того, як почали діяти антиросійські санкції.

"У нас немає відомостей, що якісь шведські виробники йдуть з російського ринку", - підсумував Еріксон.

Компанію Kubikenborg Aluminium AB заснували у Швеції в 1942 році, але зараз вона працює як дочірнє підприємство "Русала". Компанія виробляє алюміній, який використовують в автомобільній, будівельній та пакувальній промисловості.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США оголосило про те, що відомство відклало запровадження санкцій проти компаній EN+ і "РусАл" російського олігарха Олега Дерипаски до 12 листопада 2018 року.

Міністерство фінансів США заблокувало рахунки на Кіпрі двох російських олігархів - Олега Дерипаски і Віктора Вексельберга.

Нещодавно Дерипаска покинув раду директорів "Русала" через американські санкції. Олігарх сподівався на те, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.

18 травня російський олігарх також вийшов з ради правління EN+. Раніше Дерипаска погодився відмовитися від контролю над "Русал", скоротивши свою частку в холдингу EN+, і вийшовши з ради правління.