Сенат США схвалив бюджет Пентагону, що передбачає до 500 мільйонів доларів для України

14 червня 22:54

Обсяг військової допомоги, на яку може розраховувати Київ, залежить від ефективності реформ та результативності боротьби з корупцією.

 

Верхня палата Конгресу США у вівторок, 14 червня, схвалила проект бюджету Пентагону на 2017 рік.

Текст документа передбачає виділення Україні фінансової допомоги у розмірі 250 мільйонів доларів. Крім того, така ж сума може бути надана Києву рішенням міністра оборони за погодженням з держсекретарем. Для цього представники Пентагону та Білого дому повинні будуть переконати сенаторів, що Україна досягла суттєвого прогресу у реформуванні оборонної сфери, боротьбі з корупцією та підвищенні відповідальності влади.

У середині травня законопроект був схвалений палатою представників, однак, спочатку американські парламентарії погодилися виділити Україні 150 мільйонів доларів військової допомоги.

За законом, після погодження обома палатами парламенту законопроект може бути підписаний президентом США.

Проте, в Білому домі заявили про намір Барака Обами ветувати оборонний бюджет, який, на його думку, не надає армії достатніх можливостей для забезпечення національної безпеки США, передає "Укрінформ".

Читайте також: У НАТО розглянуть виділення додаткової допомоги Україні

Тим часом, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд озвучила умови надання Україні фінансової допомоги США. За її словами, Вашингтон готовий надати Києву фінансові гарантії після прийняття Україною узгоджених з Міжнародним валютним фондом законів.

Нагадаємо, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противоминометных радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.

Оборонний бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.