Роскомнагляд описав правила ізоляції російського сегменту інтернету

18 червня 14:33

За проектом наказу, зовнішні канали зв'язку збережуть тільки для посольств і Калінінградської області.

 

Роскомнагляд опублікував проект наказу, який описує правила ізоляції російського сегменту інтернету "при виникненні загроз". У цьому випадку почне діяти режим централізованого управління, яке буде здійснювати відомство. Трафік буде заборонено направляти за межі Росії.

Проект передбачає деякі виключення, зокрема, для посольств та консульств іноземних держав. Також заборона не поширюватиметься на інтернет-користувачів з Калінінградської області.

З документа випливає, що Рунет може перейти в "автономний режим" при наступних умовах:

  • загрозі цілісності – коли неможливо встановити з'єднання між користувачами;

  • загрозі стійкості – порушення роботи мережі при відмові частини обладнання, природних і техногенних катастрофах;

  • загрозі безпеки функціонування – спроби злому обладнання провайдерів або здійснення дестабілізуючого зовнішнього або внутрішнього інформаційного впливу на мережі.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про ізоляцію російського інтернету в травні. Документ набуде чинності у листопаді цього року. До 2021 року має запрацювати національна система доменних імен, необхідна для виконання закону. Ізоляцію інтернету підтримують тільки 23% росіян, згідно з опитуванням ВЦВГД.

Критики законопроекту побоюються, що автономна мережа створить можливості для тотальної цензури в інтернеті.

Раніше повідомлялося, що в Росії у шість разів збільшилося обмеження свободи інтернету. Російські правозахисники зафіксували понад шістсот тисяч фактів обмеження свободи інтернету в Росії протягом минулого року, що в шість разів перевищило показники від 2017 року. У 2018 році в "червону зону", де збільшилося число окремих випадків обмеження свободи інтернету, потрапив 41 регіон. У 2017 році було 26 регіонів. Всього в РФ 83 регіони.