Росія знову вихваляє пакт Молотова-Ріббентропа – Rzeczpospolita

23 вересня 16:20

Дипломати в Москві опублікували твіт, що вихваляє пакт, у річницю спільного німецько-радянського параду в Бресті в 1939 році.

 

Влада Росії знову вихваляє пакт Молотова-Ріббентропа між СРСР і Німеччиною від 1939 року, який поклав початок Другій світовій війні. За словами російських дипломатів, "він врятував життя сотням тисяч людей", пише польське видання Rzeczpospolita.

"Це дозволило відкласти початок війни на два роки" і почати її "на більш зручних кордонах зі стратегічної точки зору", - написало Міністерство закордонних справ РФ у своєму акаунті в Twitter.

"Нацистський терор був затриманий на два роки населенням цих територій", і "він врятував сотні тисяч людей", підсумували дипломати.

Твіт був опублікований у неділю, рівно в річницю спільного німецько-радянського параду в Бресті в 1939 році.

Видання пише, що стратегічні аргументи російських дипломатів були зустрінуті несприятливим прийомом інтернет-користувачів. "Що за бздура...", - відповів колишній опозиційний мер Єкатеринбурга Євген Ройзман.

Проте більшість поділилися підозрою, що дипломати в Москві "вживають наркотики", зловмисно посилаючись на скандал 2018 року, коли аргентинська поліція виявила в майже півтонни кокаїну в посольстві Росії в Буенос-Айресі.

"Хлопці! Геббельс пишається тобою!"- написав один із користувачів. "Ви вже посмертно нагородили Орденом Героя Росії Ріббентропа???", - запитав інший користувач. "Яких більш вигідних, ви з глузду з'їхали? Між Німеччиною і СРСР була буферна зона у вигляді Польщі, її не стало, удар німців припав відразу по Червоній Армії, яка не була готова прийняти його", - заявив найвідоміший російський блогер Рустем Адагамов.

Заяву про "порятунок сотень тисяч людей" найбільше засмучує блогера і біофізика Артема Торчинського: "Скажіть, що їх застрелили в Катині і відправили в Сибір".

У той же час користувачі нагадали, що рівно десятьма роками раніше, у серпні 2009 року, тодішній прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що "аморальний характер пакту Молотова-Ріббентропа був чітко оцінений російським парламентом". Але шість років потому, як президент, Путін назвав той же пакт "важливим для забезпечення безпеки Росії".

У серпні цього року міністр культури Росії Володимир Мединський визнав пакт "примусовим, хоча і остаточною угодою з ворогом". Сергій Іванов заявив, що угода Ріббентропа з Молотовим була "досягненням радянської дипломатії, якою треба пишатися".