Росія вивезла з Ірану не менше 9 тонн збагаченого урану

29 грудня 01:54

Натомість Москва надала Тегерану 137 тон уранової руди.

 

У понеділок, 28 грудня, Росія завершила вивезення збагаченого урану з Ірану згідно з умовами ядерної програми, повідомляє РБК-Україна.

Як заявило джерело в дипломатичних колах РФ агентству DPA, Кремль надав Тегерану 137 тонн уранової руди в обмін на 9 тонн збагаченого урану.

У той же час, держсекретар США Джон Керрі заявив, що Росія вивезла з Ірану 11 тонн збагаченого урану. Глава Держдепу назвав це суттєвим кроком на шляху до виконання Тегераном своїх зобов'язань в рамках домовленостей щодо ядерної програми.

Раніше Тегеран заявляв про намір продати 10 тонн збагаченого урану Москві і натомість придбати 140 тонн уранової руди.

Напередодні повідомлялося, що Росія планує почати будівництва атомних реакторів в Ірані найближчим часом.

Читайте також: Іран відмовився обмежувати випробування балістичних ракет

15 грудня МАГАТЕ закрив розслідування проти Ірану, яке було відкрито 10 років тому з-за сумнівною ядерної програми. Тегеран підозрювали в роботі над створенням ядерної зброї.

У жовтні угода щодо ядерної програми Ірану, підписану 14 липня, набула чинності. Згідно з документом, Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступову скасування економічних санкцій проти Ірану.

У зв'язку з цим президент США Барак Обама також віддав розпорядження підготувати документи для скасування санкцій проти Ірану.

Між тим, Віктор Каспрук у статті для DT.UA Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога? зазначає, що угода не містить достатньо механізмів для того, щоб перешкодити Ірану й створювати ядерну загрозу.

Важелями впливу є лише санкції, котрі будуть поступово зменшуватись у разі досягнення чергового прогресу або збільшуватись - у разі невиконання домовленостей. Таким чином, схоже, виконання цієї угоди більше залежатиме від доброї волі Тегерану.