Росія погрожує заблокувати YouTube і Instagram через відео Навального - The Guardian

13 лютого 19:16

"Роскомнадзор" дав американським сайтам добу для видалення матеріалу опозиціонера.

 

Росія погрожує заблокувати доступ до YouTube і Instagram, якщо сайти не видаляють відео і фото того, як пов'язаний з Кремлем олігарх зустрічається на дорогій яхті з членом російського уряду.

Про це пише The Guardian, додаючи, що йдеться про зустріч віце-прем'єра Сергія Приходька з Олегом Дерипаскою, яка стала предметом рослідування російського опозиціонера Олексія Навального.

Розслідування базується на фото і відео, розміщених в Instagram Анастасією Вашукевич, 21-річною моделлю і працівницею ескорт-служби, яка каже, що в 2016 році була найнята для проведення часу з олігархом і урядовцем біля узбережжя Норвегії.

Навальний наголошує, коли олігархи катають урядовців на власній яхті, та ще й наймають дівчат з ескорту - це підкуп. Він також допустив, що Дерипаска під час поїздки міг інформувати Приходька про президентську кампанію в США, передаючи йому інформацію, отриману від свого колишнього бізнес-партнера Пола Манафорта, який був головою виборчого штабу Дональда Трампа.

Дерипаска не став заперечувати факт поїздки на яхті з Приходьком. Але він заперечив звинувачення у підкупі, висловлені Навальним. Олігарх переконаний, що Навальний намагається нашкодити його репутації.

В суботу він добився, щоб суд в Краснодарі постановив відилити з сайтів відео і фото поїздки з віце-прем'єром Росії, наголосивши, що це порушення приватності.

"Роскомнадзор" дав YouTube і Instagram час до кінця сьогоднішнього дня, щоб видалити всі матеріали чи накласти цензуру. Жодна з цих компаній не прокоментувала ситуацію.

Раніше Дерипаска відмовився від позову до агентства Associated Press. Сторони відмовилися від претензій один до одного у рамках судового розгляду у США, пов'язаного з публікацією статті про зв'язки підприємця з екс-главою передвиборної кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.

Раніше американський суд відхилив позов Дерипаски, так як згідно з законами США при подачі позову про наклеп російському бізнесменові необхідно було довести, що інформагентство публікувало завідомо неправдиву інформацію.