Росія несе відповідальність за напад на Скрипаля – Держдеп

13 березня 04:41

У зовнішньополітичному відомстві впевнені в розслідуванні Великобританії.

 

США визнали висновки розслідування Великобританії щодо причетності Росії до вбивства екс-розвідника Сергія Скрипаля, йдеться в заяві на сайті Державного департаменту Сполучених Штатів.

"У нас є повна впевненість в розслідуванні Великобританії і в її оцінці, що Росія, схоже, несе відповідальність за напад з використанням нервово-паралітичного агента, який стався в Солсбері минулого тижня", – йдеться в заяві.

У Держдепі зазначили, що виправдання для замаху на вбивство приватної особи на території суверенної держави бути не може.

"Ми обурені тим, що Росія, здається, знову займається такою поведінкою. Від України до Сирії – а тепер і Великобританії – Росія продовжує бути безвідповідальною силою нестабільності у світі, яка діє, відкрито нехтуючи суверенітетом інших держав і життями їхніх громадян", – заявив держсекретар США.

США погоджуються, що відповідальні за цей злочин, як виконавці, так і замовники, повинні зіштовхнутися із серйозними наслідками.

"Ми солідарні з нашими союзниками в Сполученому Королівстві і будемо продовжувати тісно координувати наші дії у відповідь", – резюмував глава Держдепу.

У понеділок, 12 березня, прем'єр-міністр Британії Тереза Мей після засідання Ради безпеки, заявила, що за отруєнням відставного полковника Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил РФ Сергія Скрипаля у Солсбері, найімовірніше, стоїть Росія.

Скрипаль був отруєний нервово-паралітичною речовиною російського виробництва. Йдеться про речовину класу "Новачок", розробки якої велися в Радянському Союзі з 1970-х років.

Тереза Мей може ініціювати нові санкції проти РФ у зв'язку із замахом на перебіжчика, який отримав притулок у Сполученому Королівстві.

Як повідомлялося, 4 березня в Британії невідомою речовиною були отруєні 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.

Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах й утруднене дихання.

За даними видання The Telegraph, Скрипаль і його дочка були отруєні у власному будинку. Поліцейський Нік Бейлі був госпіталізований після відвідин будинку екс-шпигуна.

Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.

У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.