Росія наклала вето на проект резолюції США по Сирії

10 квiтня 23:45

"За" резолюцію проголосували 12 членів РБ ООН, "проти" - 2, Китай утримався.

 

Російська Федерація заблокувала у Раді Безпеки ООН проект резолюції США про заснування нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії, повідомляє РІА Новини.

За документ у вівторок, 10 квітня, проголосували 12 членів Ради, проти – Росія і Болівія, Китай утримався.

США винесли на голосування проект резолюції про заснування нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії. Мова йде про місії, яка замінить групу експертів ООН-ОЗХО з розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії.

В документі США наполягають, що після вивчення доповіді нової незалежної місії (UNIMI), Рада Безпеки ООН має заявити про порушення резолюції 2118 (про встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю Сирії та її знищення) і вжити заходів по Главі VII Статуту ООН, яка визначає дії у відношенні загрози миру.

Читайте також: Сирія побачила руку США в хіматаці на місто Думу

Раніше постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку з хімічної атакою в сирійському місті Дума незалежно від того, яку резолюцію з цього питання ухвалить Рада Безпеки ООН.

Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.

Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.

У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.

Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.

США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.

ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.