Путін знецінив значення слова "геноцид" - RFERL

14 вересня 17:17

В новій риториці Кремля війна – це мир, свобода – рабство, а байдужість – сила.

 

Росія має дуже дивний спосіб інтерпретувати юридичні терміни. Найсвіжіший випадок такої інтерпретації стався минулого тижня, коли Слідчий комітет РФ відкрив кримінальні справи проти командування Збройних сил України, звинувачуючи їх в геноциді за обстріли позицій проросійських бойовиків.

"Так, вам не здалося. Йдеться саме про геноцид", - каже політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор в подкасті Daily Vertical, додаючи, що це не перший випадок, коли Москва легковажно використовує слово на літеру "Г" проти своїх опонентів.

Коли Росія вторгнулася в Грузію в серпні 2008 року,звинувачення президента Грузії Михеїла Саакашвілі у "геноциді" осетинів з боку державних ЗМІ в Росії звучали повсякчасно. Неважливо, що хто думає про дії армії України проти бойовиків в Донбасі або про рішення Саакашвілі щодо Південної Осетії, навряд чи можна було логічно дійти висновку, що вони цілеспрямовано намагалися знищити цілком чи частково групу людей за принципом, національної, етнічної, релігійної чи расової приналежності. Адже саме таке визначення "геноциду" дає ООН.

Але коли справа доходить до справжніх визнаних усім світом випадків геноциду, скоєних союзниками Росії (наприклад, різня в Сребрениці), Москва одразу ж починає дуже обережно ставитися до слова на літеру "Г". Нещодавно Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо визнання трагедії у Сребреніці геноцидом.

"Творчий підхід Москви до використання юридичних термінів призвів до того, що вони практично втратили будь-яке значення у Росії під керівництвом Володимира Путіна. У новомові Володимира Путіна українські прозахідні лідери – "фашистська хунта", протести середнього класу на Майдані – "переворот". Українського кінорежисера Олега Сенцова, який виступив проти анексії Криму, називають "терористом", а російських опозиціонерів, які виступають за плюралізм в Росії – "екстремістами". Ну і звісно, війна – це мир, свобода – це рабство і байдужість – це сила", - зауважує Вітмор.

Минулого місяця Конгрес кримських татар просив визнати політику Росії геноцидом. У зверненні, яке було прийнято 2 серпня, йдеться про те, що з моменту окупації Криму в 1783 році Росія здійснює систематичний тиск на кримських татар з метою добитися того, щоб ті покинули півострів.