Путін змінив куратора Придністров'я – росЗМІ

13 липня 18:08

Дмитро Рогозін провали свій мандат.

 

Замість одіозного Дмитра Рогозіна президент РФ призначив своїм спецпредставником з розвитку торгівельно-економічних відносин з Молдовою, який зазвичай курує Придністров'я, віце-прем'єра Дмитра Козака, чий план врегулювання придністровського конфлікту влада Молдови відхилила ще у 2003 році. Про це пише російське видання "КомерсантЪ" із посиланням на власні джерела.

"Співрозмовники "Ъ" в уряді кажуть, що Дмитро Козак прийме від Дмитра Рогозіна "молдавське досьє" у повному обсязі та займеться не лише відносинами із Кишиневом, але й буде курирувати Придністров'я", - йдеться у виданні.

Зазначимо, що у серпні 2017 року влада Молдови оголосила Дмитра Рогозіна персоною нон грата, що перекрило ставленику Кремля шлях не лише до Молдови, а й до Придністров'я, куди він міг потрапити лише через кишинівський аеропорт.

Останнім часом Кремль скасував навіть посаду "спецпредставника по Придністров'ю". Урядовий чиновник пояснив виданню, що це - "більш політкоректно", адже "Придністров'я - частина Молдови, і Росія це визнає".

У 2003 році Козак був автором плану врегулювання придністровського конфлікту, який і досі зветься "меморандумом Козака". Згідно із цим планом, Придністров'я мало повернутися до складу Молдови на правах суб'єкта федерації. Але під тиском Заходу тодішній молдавський уряд відхилив цей план.

Нагадаємо, що 22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, в тому числі Україна, 14 проголосували проти, 83 – утрималися.

Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.

У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.

Придністров'я за підтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.

Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".