Протягом найближчих десяти років Євросоюз постане перед низкою викликів

09 квiтня 04:25

Євросоюз готується стояти перед низкою викликів найближчого десятиліття.

 

В Євросоюзі позначили найбільш складні моменти, які можуть спіткати блок європейських країн.

Європейська система стратегії і політичного аналізу (ESPAS) підготувала доповідь з аналізом викликів, з якими може зіткнутися Євросоюз в найближче десятиліття - до 2030 року. Документ опублікований на сайті ESPAS, повідомляє Lenta.ru.

Експерти відзначили, що Європа повинна бути готова до реформування НАТО. Вони вважають, що США можуть скоротити свою частку участі в альянсі, якщо російська загроза втратить значимість. Велика ймовірність, що Сполучені Штати спрямують свої сили в Азію, де зростає вплив Китаю, і членам ЄС потрібно бути готовими до посилення заходів по забезпеченню безпеки європейських територій, а також підтримку Вашингтона в інших напрямках.

Аналітики назвали серйозною загрозою для Євросоюзу і збільшення міграційних потоків через несприятливу економічну ситуацію в країнах третього світу. Крім цього експерти закликали ЄС боротися з глобальним потеплінням. Вони вважають критичним збільшення температури на півтора градуса і вище, що може поставити людство під загрозу вимирання вже до кінця XXI століття.

Влітку 2018 року Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR) помістила Росію і міжнародні кримінальні організації на друге місце в рейтингу загроз безпеки Євросоюзу. На першій сходинці опинилися радикальні ісламістські угруповання, третє місце посіла Північна Корея.

4 квітня Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), яка поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи з країн, що не входять в ЄС, в тому числі "Північний потік-2".

Повідомлялося, що в лютому представники Ради Європейського союзу та Європарламенту погодили поправки до газової директиви ЄС. Документ буде підготовлений на всіх мовах країн ЄС і відправиться на остаточне затвердження.

Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для ZN.UA, той факт, що про остаточному тексті Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії - з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним - політичний розкол в ЄС наявності.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".