Протестувальники "забронювали" головну площу Кишинева до кінця вересня - ЗМІ

10 вересня 18:10

Змінювати своїх вимог мітингувальники поки не збираються.

 

Організатори масової акції протесту в центрі молдавської столиці, активісти громадянської платформи "Гідність і правда" (DA) після чергових переговорів з прем'єр-міністром заявили, що залишаться на главою площі Кишинева мінімум до кінця вересня.

"Ми подали в мерію Кишинева відповідну заявку в травні нинішнього року, підтвердили її 1 вересня. Найближча акція, яку мали намір організувати на площі,- це якййсь захід МВС, присвячений прозорості в цьому міністерстві..але він був скасований. В цей день, у неділю, відбудеться нова масова маніфестація, щоб підтвердити ще раз наші вимоги до влади. Ми не бачимо інших перешкод, ми будемо стояти тут, на площі, незалежно від того, що прийде в голову примару (меру - ред.) Дорину Кіртоаке", - заявив один з лідерів протестуючих Андрій Нестасе, передає Newsmaker.

Мітингувальники продовжують наполягати на відставці президента, прем'єра, спікера парламенту та проведення дострокових виборів не пізніше весни наступного року.

Як повідомляється, після переговорів з прем'єром Валеріу Стрільцем, останній в черговий раз зазначив, що відставка молдавського кабміну може призвести до серйозних проблем, які можуть ускладнити ситуацію і привести до нової кризи в країні. Йти у відставку відмовляється і президент Ніколає Тимофті.

Також, на думку прем'єра, Стрільця, подібний крок стане зрадою по відношенню до виборців, які підтримали чинну владу і проєвропейський курс".

За інформацією молдавського видання, кількість наметів на центральній площі уже становить 300 одиниць. Ще вчора повідомлялося про 150 наметах.

"Гідність і правда" позиціонує себе як проєвропейська соціально-політична сила, проте опозиційна до чинного проєвропейського уряду, який вона звинувачує в імітації реформ та виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Також в DA вимагають притягнути до відповідальності тих, з чиєї вини з трьох найбільших банків Молдови "пропали" 3 млрд євро.

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.