Придністров'я не хоче реінтеграції навіть у проросійську Молдову — експерт

26 лютого 17:11

Мешканці Придністров'я в два рази збільшили свою явку на виборах.

 

У неділю відбулися парламентські вибори в Молдові, на яких надмірну активність проявили мешканці, які проживають у невизнаному Придністров'ї. У них була можливість проголосувати на території, підконтрольній уряду, пише політичний експерт Артем Филипенко у статті для ZN.UA.

Автор зазначає, що вже в першій половині дня на дільницях, де повинні були голосувати придністровці, утворилися черги.

"З Лівобережжя громадян Молдови масово і централізовано завозили автобусами. Називалися розцінки за голос - 20-30 доларів. В цілому кількість голосуючих придністровців перевищила 30 тис. чол., що в два рази більше, ніж на президентських виборах 2016 року", - пише експерт.

Филипенко додав, що соціалісти і Демпартія звинувачували один одного в тому, що саме опоненти підкуповують виборців.

"І небезпідставно. Президент Молдови Ігор Додон перед новорічними святами зустрічався з лідером невизнаної ПМР Вадимом Красносельським. За неофіційною інформацією, Москва наполягала на сприянні молдавським соціалістам. Придністровська верхівка погодилися, але без особливого ентузіазму, оскільки не зацікавлена в реінтеграції навіть у проросійську Молдову. З іншого боку, Красносельський - ставленик придністровського холдингу "Шериф", а господаря "Шерифа" Віктора Гушана і Плахотнюка пов'язують ділові та особисті стосунки", - зазначив експерт.

Він додав, що за підсумками виборів Придністров'я тільки підтвердило репутацію проросійського регіону.

"Більше 50% молдавських громадян з лівого берега проголосували за Партію соціалістів (4% від всіх голосували за соціалістів), ще близько 10% - за Партію комуністів. Демпартія і ACUM в сукупності отримали близько 15%. Лідери ACUM заявили про фальсифікації і невизнання результатів виборів у двох придністровських округах", - резюмував Филипенко.

Детальніше про результати парламентських виборах і подальшу політичну розстановку в Молдові читайте у статті Артема Филипенка "Пейзаж після битви" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".