При Баррі на чолі Мін'юсту США Мюллер навіть не почав би своє розслідування - Трамп

28 березня 06:50

Трамп позитивно оцінює роботу Барра на посаді міністра юстиції та генерального прокурора США.

 

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер навіть не зміг би почати своє розслідування, якби на чолі Міністерства юстиції США із самого початку стояв Вільям Бар, а не Джеф Сешнс, заявив президент США Дональд Трамп в ефірі американського телеканалу Fox News.

"Якщо б він був на цій посаді спочатку, цього розслідування ніколи б не сталося", - заявив американський президент, позитивно відізвавшись про роботу Барра на посаді глави Міністерства юстиції США.

У листопаді минулого року Трамп відправив у відставку з поста генпрокурора Джеффа Сешнса. Сешнс був призначений генпрокурором в лютому минулого року. Незабаром він взяв самовідвід від розслідування втручання Росії у вибори президента США в 2016 році, і справу доручили спецпрокурору Роберту Мюллеру. За даними The Washington Post, під час виборчої кампанії Сешнс як мінімум двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком. Це викликало різке невдоволення.

Читайте також: Трамп виграв політичну битву, але не війну — National Interest

24 березня генпрокурор США Вільям Барр спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.

22 березня стало відомо, що Роберт Мюллер завершив своє розслідування. Підсумковий звіт він передав генеральному прокурору США Вільяму Барру. Представники Демократичної партії у Конгресі наполягають на повній публікації документу, тоді як Барр пообіцяв, що опублікує рівно стільки інформації, скільки дозволить йому закон та правила, встановлені Міністерством юстиції США.