Президенти Перу і Колумбії попросили допомоги у зв'язку з величезним напливом мігрантів з Венесуели

28 травня 02:17

Колумбія і Перу стикаються з найгіршою міграційною кризою, яку Латинська Америка бачила у своїй недавній історії, вважають сусіди Венесуели.

 

Колумбія і Перу в понеділок закликали міжнародне співтовариство надати більше допомоги, щоб допомогти їм впоратися з напливом близько 2 мільйонів венесуельців, які мігрували в ці дві країни в останні роки.

В документі, який є частиною спільної заяви, підписаної президентами, не вказувалося, скільки міжнародної допомоги вони вже отримали або скільки ще потрібно, повідомляє Reuters.

На сьогоднішній день Колумбія і Перу отримали більшість з приблизно 3 мільйонів венесуельських мігрантів, які покинули свою батьківщину з 2015 року, оскільки економіка країни впала.

"Колумбія і Перу стикаються з найгіршою міграційною кризою, яку Латинська Америка бачила у своїй недавньій історії", - заявив президент Колумбії Іван Дуке журналістам під час візиту до Ліми разом з президентом Перу Мартіном Візкаррою.

Дуке попередив, що міграція, ймовірно, продовжить збільшуватися, якщо при владі залишиться президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Візкарра сказав, що міжнародне співтовариство ще не усвідомило масштаб проблеми, що стоїть перед двома країнами, що розвиваються, і сказав, що він буде піднімати це питання на глобальних форумах, поки не буде надана додаткова допомога.

У минулому місяці з Перу почали депортувати групи венесуельців з кримінальним минулим.

Організація Об'єднаних Націй заявила, що венесуельські мігранти заслуговують захисту як біженці, і закликала держави не депортувати їх.

Президент Дональд Трамп і низка його помічників не виключають можливості військових дій у постраждалій від економічної кризи південноамериканській країні, неодноразово заявляючи, що "розглядаються всі варіанти". Разом з тим Вашингтон дав ясно зрозуміти, що вважає за краще продовжувати чинити економічний і дипломатичний тиск на Мадуро. Багато експертів вважають, що використання військової сили США у Венесуелі малоймовірним.

Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".