"Президент" Південної Осетії має намір перейменувати "країну"

29 грудня 06:53

Глава Південної Осетії пообіцяв провести "референдум" щодо входження до складу Росії до квітня 2017 року.

 

У понеділок, 28 грудня, "президент" Південній Осетії Леонід Тібілов заявив, що доручить відповідним службам "республіки" зайнятися підготовкою питання про перейменування "країни" в "Республіку Південна Осетія-Аланія".

"Я доручу відповідним службам і зроблю пропозицію парламентарям розглянути це питання. Є Республіка Північна Осетія-Аланія, пропоную назвати нашу республіку Південна Осетія-Аланія, весь світ повинен знати, що є проблема розділеного народу", - сказав Тібілов.

За його словами, Південна Осетія готується до проведення "референдуму" щодо входження до складу Росії.

"Часові рамки поки не визначені, так як необхідно опрацювати коло юридичних питань, що стосуються ст. 10 Конституції республіки про створення союзного органу. Конкретні терміни поки не визначені, але референдум пройде задовго до виборів президента республіки, які пройдуть у квітні 2017 року", - зазначив Леонід Тібілов.

Читайте також: Південна Осетія хоче повторити долю Криму – Wyborcza

Війна 2008 року між Грузією і Росією призвела до окупації російськими військами Абхазії і Південної Осетії, які згодом проголосили незалежність. Формально їх незалежність визнана лише кількома країнами в світі, включаючи РФ. На відміну від ситуації з анексією Криму, західні країни практично відразу ж відновили економічні зв'язки з Росією, минувши введення сильних економічних санкції відносно Росії, що також чимало розчарувало жителів Грузії.

На початку березня 2015 року президент Росії Володимир Путін розпорядився підписати договір про глибоку інтеграцію з невизнаною Південною Осетією. Згідно з розпорядженням, Путін "прийняв пропозицію уряду" і визнав "доцільним підписати договір на вищому рівні". Договір укладається строком на 25 років. оговір передбачає настільки безпрецедентне поглиблення відносин між Росією і визнаною нею Осетією, що головний редактор "Еха Москви" Олексій Венедиктов вважає, що результат його підпису можна буде розглядати як "входження Південної Осетії до складу Росії".

Докладніше про стратегію РФ щодо невизнанних республік на Кавказі читайте в матеріалі Костянтина Федоренко "#Кавказнаш: як Росія інтегрує невизнані республіки" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".