Прем'єр Люксембургу відмовився піти у відставку, незважаючи на шпигунський скандал

10 липня 22:40

Юнкера звинуватили в тому, що він знав про незаконне прослуховування розмов люксембурзьких політиків.

 

Прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер відмовився йти у відставку, запропонувавши своїм опонентам "спробувати винести вотум недовіри" його уряду. Про це він заявив, виступаючи на засіданні парламенту, де обговорювалася доповідь про зловживання повноваженнями служби розвідки Люксембургу, незаконному прослуховуванні розмов люксембурзьких політиків і отриманні "приватних замовлень" на збір інформації.

Політичні опоненти Юнкера в парламенті - партія "зелених" та Люксембурзька демократична партія (ЛДП) - прямо звинуватили прем'єра, який, у відповідності з місцевим законодавством курирує роботу спецслужб, що він знав про всі ці порушення.

"Я повністю відкидаю всі звинувачення на мою адресу", - сказав Юнкер.

Прем'єр-міністр Люксембургу визнав, що в роботі спецслужб "були допущені окремі помилки", але при цьому заявив депутатам, що "не побачив у доповіді ніяких юридично підтверджених свідчень своєї причетності до цих порушень".

У підсумку на фінальній сесії парламент прийняв рішення провести голосування про довіру уряду Юнкера.

Раніше парламентська комісія встановила факти прослуховування, яке вела служба розвідки SREL. Вона відстежувала розмови членів слідчої групи, що займається розслідуванням так званої "справи бомбістів".

Ця справа належить до 1984-1986 рр. Тоді в Люксембурзі сталася серія з двох десятків терористичних актів, зокрема, вибухи опор електропередач. Тільки в 2007 році слідчі встановили підозрюваних. Марк Шеєр і Жос Вільмс виявилися офіцерами люксембурзьких спецпідрозділів у боротьбі з тероризмом. У них були знайдені посібники зі створення вибухових пристроїв.

За даними місцевих ЗМІ, Юнкер, який обіймав у цей період пост міністра юстиції, був, щонайменше, обізнаний про ці теракти заздалегідь.

Експерти вже називають можливого наступника Юнкера: ним може стати заступник голови Єврокомісії з питань юстиції, фундаментальних прав та громадянства Вівіан Редінг. !zn

Читайте також:

Прем'єр Чехії пішов у відставку через гучний корупційний скандал

США вели комерційний і військовий шпіонаж по всій Латинській Америці

У Франції є своя система стеження, схожа на американську Prism - Le Monde