Популярність Макрона різко зросла після пожежі в Нотр-Дам

19 квiтня 19:50

Популярність Макрона зростає - схвалюють його дії все більше французів.

 

Популярність президента Франції Еммануеля Макрона різко зросла в дні після пожежі в Соборі Паризької Богоматері.

Про це свідчать результати опитування BVA-барометр для RTL, Orange і La Tribune, повідомляє Європейська правда.

Наголошується, що такого рівня популярності у президента Франції не спостерігалося з вересня 2018 року. Проте наздогнати попередніх президентів йому не вдалося: у грудні 2018 року Макрон наблизився до рівня популярності у 22% Франсуа Олланда після тієї ж тривалості на посаді глави держави, але залишається дуже далеко від 44% Ніколя Саркозі.

Найбільше підтримка Макрона виросла серед пенсіонерів. Таким чином вони оцінили жест по індексації малих пенсій з-за інфляції.

Згідно з опитуванням Odoxa-Dentsu Consulting, основні оголошені заходи на даний момент відповідають очікуванням французів. Вони схвалюють зниження податків для людей, що платять перші внески прибуткового податку, реиндексацию мінімальних пенсій за інфляції, припинення закриття шкіл і лікарень строком на п'ять років.

У той же час соціологи попереджають: президенту не можна втрачати пильність. Зокрема, вони нагадують про паузі після проведення національних дебатів.

Зазначається, що як тільки президент оголосить про нові заходи по реалізації результатів дебатів, країну можуть очікувати нові конфлікти.

Раніше уряд Франції повідомив про те, що протестний рух "жовтих жилетів", який відзначився захопленнями державної власності, масовими сутичками з поліцією і погромами, отримує підтримку з-за кордону.

5 січня "жовті жилети" оголосили про початок нового, "восьмого акта" громадянських протестів, анонсувавши при цьому два мітинги. За день до цього, 3 січня, у Парижі заарештували лідера протестувальників Еріка Друе. Причиною арешту стала "організація заходу без попереднього попередження". За даними ЗМІ, Друе затримали по дорозі на Єлисейські поля, де він закликав зібратися своїх прихильників.

Докладніше про протести у Франції читайте у статті Данила Гетманцева "Податки і "жовті жилети" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".