Помпео розповів про місію США у відношенні до РФ

24 липня 03:21

Державний секретар нагадав, що тривалий час демократії на Заході всіляко підривав СРСР.

 

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що місія, яку адміністрації Дональда Трампа необхідно виконати по відношенню до РФ, полягає в тому, щоб максимально збільшити ціну" за агресивні дії Росії і тим самим змусити її припинити спроби підриву західної демократії, передає "Укрінформ".

"Існує довга історія, десятиліття зусиль з боку Росії, спрямованих на підрив західної демократії", - заявив Помпео.

Державний секретар нагадав, що тривалий час демократію на Заході всіляко підривав СРСР, а коли він розпався, через кілька років цей "прапор" підхопила нинішня Росія.

"Я не очікую, що це припиниться. Місія нинішньої адміністрації полягає у підвищенні ціни за дії Росії таким чином, щоб спробувати стримати їх (РФ – ред.). Ми дивимося з відкритими очима на зусилля РФ підірвати західну демократію. Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб зупинити їх", - сказав Помпео.

Чинна адміністрація США "надзвичайно жорстка" по відношенню до РФ, додав Помпео.

"Ми пишаємося цим, і я впевнений, що ми продовжимо робити це, оскільки поведінка Росії все ще залишається такою, що не відповідає добрим відносинам між нашими країнами", - підсумував він.

Читайте також: Росія не отримає американських громадян для допитів - Помпео

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що стане "найгіршим ворогом" президента Росії Володимира Путіна, якщо їм не вдасться прийти до спільної позиції з ключових питань.

Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".