Північна Корея поставила ядерний ультиматум США

24 травня 15:20

КНДР хоче, щоб рішення ядерної проблеми не було одностороннім.

 

У п'ятницю Північна Корея заявила, що ядерні переговори з США ніколи не відновляться, якщо адміністрація Трампа не відійде від того, що Пхеньян назвав односторонніми вимогами роззброєння. Заява неназваного представника міністерства закордонних справ Північної Кореї, опублікована в державному інформагентстві, стала останнім виразом невдоволення країни з приводу переговорів, які стоять на паузі, оскільки Пхеньян продовжує наполягати на тому, щоб Вашингтон пом'якшив свою позицію щодо запровадження санкцій проти підірваної економіки Півночі, передає Associated Press.

Це сталося через те, що президент Дональд Трамп готується до поїздки в Японію в ці вихідні на саміт з прем'єр-міністром Сіндзо Абе, на якому ядерна проблема Північної Кореї, ймовірно, стане ключовою темою.

У заяві ЦТАК представник КНДР звинуватив США у навмисному провалі переговорів між Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином через односторонні і неможливі вимоги.

"Якщо Сполучені Штати не відмовляться від цього методу розрахунку і не запропонують новий метод розрахунку, діалог КНДР і США ніколи не буде відновлено, і, отже, перспективи вирішення ядерної проблеми будуть дуже похмурими", - йдеться в повідомленні ЦТАК.

США заявили, що переговори Трампа та Кіма були перервані через вимоги Північної Кореї щодо послаблення санкцій в обмін на часткову передачу свого ядерного потенціалу. З тих пір Кім оголосив, що адміністрація Трампа повинна до кінця року виробити взаємоприйнятні умови угоди.

Нагадаємо, 25 квітня завершилися перші в історії переговори президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина у форматі "тет-а-тет", вони тривали близько двох годин. Для обох країн переговори носили скоріше символічний характер.

Аналітики зазначають, що для Путіна ця зустріч могла стати важелем тиску США. Втім, як і для Кім Чен Ина. Зустріч глав Росії та Північної Кореї готувалася близько трьох років, проте в КНДР зважилися на переговори тільки після провалу другого саміту з президентом США в Ханої. Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.