Переговори Британії та ЄС щодо Brexit зайшли в глухий кут – прем'єр Мей

21 вересня 17:16

Туск не пояснив Мей, яким чином пропозиції Британії будуть підривати єдиний європейський ринок.

 

Переговори Великої Британії і Європейського союзу щодо Brexit зайшли в глухий кут, а позиція ЄС на неформальному саміті глав держав в австрійському Зальцбурзі була неприйнятною для Лондона, заявила прем'єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей.

"Просто неприйнятно відкидати пропозиції іншої сторони без детального пояснення або зустрічних пропозицій", - сказала Мей.

Нам потрібно тепер почути від ЄС, в чому полягає проблема, і яка є альтернатива, щоб ми могли це обговорити. Твитнуть Поделиться

Глухим кутом вона назвала те, що голова Європейської Ради Дональд Туск не пояснив, яким чином пропозиції Британії будуть підривати єдиний європейський ринок.

"Вчора Дональд Туск заявив, що наші пропозиції підривають єдиний ринок. Він не пояснив, яким чином, і не зробив відповідну пропозицію. Тому ми в глухому куті", - додала Мей

Прем'єр Британії заявила, що чекає від ЄС поваги в процесі переговорів.

"Від цього залежать хороші відносини наприкінці процесу", - підкреслила вона.

Перед цим міністр транспорту Британії Кріс Грейлінг поставив ультиматум ЄС, заявивши, що Велика Британія вийде з Європейського союзу без підсумкового угоди, якщо лідери блоку не пом'якшать свою позицію щодо ірландського кордону і торгівлі. У свою чергу голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що Європейський союз готовий до всіх можливих наслідків в разі відсутності остаточної угоди між Брюсселем і Лондоном щодо Brexit.

Глава Євроради Дональд Туск заявив про те, що переговори щодо виходу Великобританії з Європейського союзу переходять у заключний етап, ЄС вважає позитивними деякі плани Лондона щодо Brexit, але вважає необхідним переробити кілька питань. Також Туск назвав готовність Британії щільно співпрацювати з ЄС у сфері безпеки і зовнішньої політики одним з ознак позитивного розвитку Brexit.

Через Brexit у відставку пішли вже кілька британських міністрів, у тому числі головний парламентер з виходу Британії Девід Девіс і попередник Ханта Борис Джонсон. Їх вважали прихильниками "жорсткого" Brexit, коли прем'єр Тереза Мей воліла "м'якого" виходу королівства з ЄС.

Нагадаємо, 12 липня уряд Терези Мей представив план виходу країни з ЄС. У документі міститься опис дій щодо реалізації виходу країни з Євросоюзу, призначеного на 29 березня 2019 року. Також британський прем'єр-міністр анонсувала оновлення Міністерства у справах Brexit. Мінфін Британії передбачив на реалізацію плану більше трьох мільярдів доларів, прораховуючи різні сценарії Brexit.