Пенс відмовився надавати конгресменам документи щодо тиску на Україну

16 жовтня 03:48

Адвокат віце-президента аргументував рішення тим, що розслідування все одно у підсумку визнають незаконним.

 

Віце-президент США Майкл Пенс категорично відмовився задовольняти запит слідчих-конгресменів від Палати представників Конгресу США і надавати які-небудь документи, які, на думку демократів, допомогли б краще зрозуміти його роль в історії із можливим тиском на Україну, повідомляє американське видання The New York Times.

При цьому особистий адвокат Пенса звинуватив комітет Палати представників, який веде розслідування, у тому, що вони перевищують свої повноваження, вимагаючи документи, які "явно не є віце-президентськими записами". Рішення про ненадання документів юрист аргументував тим, що розслідування демократів все одно у підсумку буде визнано незаконним.

Комітет, відповідальний за проведення розслідування щодо тиску на Україну, вимагав від Пенса подати документи до 15 жовтня.

Варто відзначити, що в цілому більше двадцяти українських і американських чиновників виявилися прямо або побічно причетні в грандіозний скандал з телефонними переговорами президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського.

Крім самих Трампа і Зеленського, адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, кандидата на посаду президента США, екс-віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера, туди потрапили генеральний прокурор США Вільям Бар, державний секретар Майкл Помпео, віце-президент США Майк Пенс, в. о. директора Національної розвідки США Джозеф Магуайр, радник Трампа Патрік Чипполоне, деякі конгресмени – спікер Палати представників Ненсі Пелосі, голова Розвідувального комітету Адам Шифф і головний член цього комітету Девід Нуньєс, активний захисник Трампа в процесі розслідування у процедурі імпічменту.

З боку України в процесі відзначилися колишні генпрокурори Юрій Луценко і Віктор Шокін, крім того, згадуються імена помічника Президента України Андрія Єрмака, спеціального представника США по Україні Курта Волкера, радника Державного департаменту США Ульріха Брехбула, посла США при ЄС Гордона Сондленда, колишнього посла США в Україні Марі Йованович, генерального інспектора розвідки США Майкла Аткінсона.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".