Парламент Каталонії дозволив Пучдемону претендувати на посаду глави уряду

28 березня 20:32

Резолюція, прийнята парламентом, стосується не тільки Карлеса Пучдемона, але і інших каталонських політиків, які перебувають під вартою.

 

Парламент Каталонії дозволив каталонським політикам, які перебувають під вартою, в тому числі Карлесу Пучдемону, претендувати на посаду голови каталонського уряду, резолюція була прийнята сьогодні, 28 березня, повідомляє El Pais.

За інформацією видання, дві резолюції, висунуті сепаратистськими партіями, були схвалені парламентом. У документах особливо обмовляється захист політичних прав політиків, які перебувають під вартою або, відповідно використаної формулюванні, "у вигнанні".

зокрема резолюції стосуються екс-глави женералитета Карлеса Пучдемона, який перебуває під вартою в Німеччині, а також Жорді Санчеса і Жорді Турула, які знаходяться в мадридській в'язниці.

Обидві резолюції отримали підтримку від трьох основних сепаратистських партій - "Разом за Каталонію", "Республіканські ліві Каталонії" і "Кандидатура народного єдності". "За" свої голоси віддали 68 депутатів із 135.

Раніше прихильники незалежності Каталонії заблокували основні автошляхи регіону і висунули вимогу негайно звільнити Карлеса Пучдемона.

Екс-главу Каталонії затримали в неділю, 25 березня, на шосе поблизу Ноймюнстера, в 80 км на південь від датської кордону. У четвер, 22 березня, він відправився до Брюсселя з Гельсінкі. Назад до Бельгії, де політик ховається після втечі з Іспанії, він їхав через Швецію, Німеччину і Данію. Пучдемона затримали за європейським ордером, виданим Верховним судом Іспанії.

В Іспанії тисячі прихильників політика вийшли на демонстрацію проти його затримання в Німеччині. Демонстрація переросла у зіткнення з поліцією. Унаслідок інцидентів постраждали 53 людини, зокрема чотири правоохоронця.

Нагадаємо, 11 березня в Барселоні відбулася демонстрація сепаратистів, які виступають за відділення регіону від Іспанії. Вони вимагали від політичних партій, які виступають за незалежність регіону, якнайшвидшого формування уряду та створення Каталонської республіки.

У грудні минулого року на регіональних виборах перемогу здобули прихильники відділення Каталонії, однак місцевий уряд так і не вдалося сформувати.

Після невдалої спроби створити незалежну каталонську державу екс-голова уряду Карлес Пучдемон виїхав за межі країни, а організатори жовтневого референдуму про відокремлення Каталонії від Іспанії перебувають під слідством.

24 березня Верховний суд Іспанії розпочав провадження проти колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона і ще 12 політиків. Також суд видав ордер на арешт шістьох "сепаратистів", серед яких і екс-голова парламенту Каталонії.

Крім того, суд дозволив взяти під варту нового кандидата на посаду голови каталонського уряду Жорді Турулла, якому загрожує до 30 років позбавлення волі, і ще чотирьох каталонських політиків.