Палата представників Конгресу США прийняла закон про санкції за кібератаки

06 вересня 03:25

З Палати представників закон передадуть на розгляд Сенату США, який повинен його розглянути і схвалити.

 

Палата представників Конгресу Сполучених штатів Америки прийняла давно обговорюваний і визнаний необхідним закон "Про кіберстримування і заходи у відповідь", який передбачає відповідальність країн і організацій за проведення кібератак на США; текст закону вже з'явився на сайті Конгресу, передає "УНІАН".

Закон передбачає введення санкцій проти іноземних осіб та організацій за проведення кібератак проти США, у випадку, якщо вони будуть запідозрені у здійсненні такий дій. Зазначається, що необхідність прийняття цього закону назріла дуже давно - вона обґрунтована цілим рядом кричуще нахабних кібератак проти США, за якими стоять Росія і ряд інших вороже налаштованих країн.

З Палати представників закон передадуть на розгляд Сенату США.

Нагадаємо, радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон переконаний у тому, що крім Росії ще три країни можуть спробувати втрутитися в американські проміжні вибори2018 року. В інтерв'ю агентству ABC News Болтон розповів про те, що крім РФ під підозру потрапляють Іран, Китай і Північна Корея.

Раніше президент США Дональд Трамп висловив побоювання щодо того, що на наступних виборах Росія може спробувати вплинути на користь Демократичної партії.

У середині липня офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому російськими хакерами виборчої системи США для втручання у вибори 2016 року.

13 липня Міністерство юстиції США висунула офіційні обвинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.

У ФБР заявили про те, що наполягатимуть на екстрадиції обвинувачених. У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.