Новий прем'єр Молдови прагне відставки Конституційного суду за неконституційні рішення

15 червня 22:30

КС повинен приймати рішення у відповідності з положеннями конституції, а не на основі рішень політичних гравців країни - думка нового прем'єра.

 

Новий прем'єр Молдови Майя Санду зажадала відставки Конституційного суду, який з 7 по 9 червня прийняв ряд рішень, що спровокували політичну кризу в країні. Про це вона заявила після того, як судді в суботу всього за п'ять хвилин скасували всі ці рішення.

"Конституційний суд має приймати рішення відповідно до положень конституції, але ніяк не на основі рішень і поведінки політичних гравців країни. Вимагаю у суддів КС негайно подати у відставку, якщо у них залишилася хоч крапля честі і поваги до конституції і громадян цієї країни", - написала Санду на своїй сторінці в Facebook,.

Як відомо, Конституційний суд (КС) Молдови скасував свої рішення про нелегітимність дій парламенту, які призвели до появи двох урядів і політичної кризи в Молдові.

Серед них постанова про нелегітимність парламенту, незаконність затвердження ним уряду Санду, обрання голови законодавчого органу Зінаїди Гречаної. Судді навіть усували Додона від обов'язків президента, щоб виконував обов'язки прем'єр-міністра, і член Демократичної партії Молдови (ДПМ) Павло Філіп підписав указ про розпуск парламенту замість нього.

Читайте також: У Молдові новий уряд зібрався на перше засідання після кризи

Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідерка партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікеркою парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" та виведення держструктур з-під впливу Демократичної партії.

Лідер Демпартії Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM узурпувати владу. А Конституційний суд Молдови відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Филипенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".