Нобелівську премію миру присудили за боротьбу з сексуальним насильством в ході збройних конфліктів

05 жовтня 12:19

Премію отримають Денис Муквеге і Надя Мурад.

 

В Осло названі лауреати Нобелівської премії миру. Щорічно нагорода вручається Нобелівським комітетом фізичним особам або організаціям, які, на його думку, внесли видатний внесок в зміцнення миру. Нагорода вручається з 1901 року.

У цьому році премія присуджена Денису Муквеге і Наді Мурад з формулюванням "за їхні зусилля з припинення використання сексуального насильства в якості зброї війни і збройних конфліктів".

Денис Мукенгере Муквеге найбільш відомий як засновник і директор госпиталя Панзе, в якому надають медичну допомогу жінкам, які стали жертвами групових згвалтувань, які часто практикувалися повстанцями в ході конфлікту в Ківу (ДР Конго).

Надя Мурад Басі Таха - іракська правозахисниця, її діяльність спрямована на донесення до міжнародної спільноти інформації про загрозливому становищі єзидських жінок на території, що контролюється Ісламською державою. У 2014 році вона стала жертвою переслідування єзидів ісламістами і навернена в сексуальне рабство, в листопаді того ж року змогла втекти, на даний момент живе в Німеччині. У повідомленні Нобелівського комітету йдеться про те, що "вона показала надзвичайну мужність, розповідаючи про свої страждання і виступаючи від імені інших жертв".

У цьому році на отримання нагороди був висунутий 331 претендент – 216 осіб та 115 організацій.

У минулому році Нобелівська премія миру була присуджена Міжнародній кампанії з заборони ядерної зброї (ICAN) за "залучення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та її зусилля щодо заборони подібної зброї".