Нідерланди відмовилися створювати трибунал щодо збитого Боїнгу - ЗМІ

12 жовтня 14:42

Серед альтернатив - розслідування справи у Міжнародному кримінальному суді, або суд в одній із країн.

 

Посол Нідерландів у Москві Рон ван Дартел заявив, що країни міжнародної слідчої групи у катастрофі Боїнга над Україною влітку 2014 року припинили зусилля зі створення трибуналу через резолюцію Радбезу ООН, повідомляє РБК.

Ван Дартел зазначив, що Нідерланди не збираються переносити дату оприлюднення доповіді з розслідування аварії, це відбудеться 13 жовтня.

Наприкінці вересня глава МЗС Австралії Джулі Бішоп не виключала повторного ініціювання подання проекту резолюції про створення трибуналу. Вона говорила, що така пропозиція може бути подано, після того як офіційне розслідування катастрофи літака завершиться. Бішоп тоді зазначала, що Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія розглядають кілька основних сценаріїв: створення трибуналу усіма п'ятьма або кримінальні процеси в кожній із постраждалих країн.

В інтерв'ю виданню "Новая газета" екс-начальник Головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк заявив, що від доповіді, яка 13 жовтня повинна бути представлена Радою з безпеки Нідерландів, великої конкретики чекати не варто. За його словами, супутникові знімки катастрофи МН17 має країна, яка належить до "сильних". Причина, з якої ці знімки поки не оприлюднені, невідома.

29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето. Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ. Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.