НАТО має намір надіслати Росії сигнал про готовність захищати Атлантику

13 жовтня 15:06

Найбільші навчання Альянсу з часів "холодної війни" стартують 25 жовтня.

 

У Норвегії у період з 25 жовтня по 7 листопада відбудуться найбільші навчання НАТО з часів "холодної війни". Вони стануть сигналом для Росії про те, що союзники готові діяти спільно та забезпечити захист Атлантики, повідомив Sky News головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті.

Зокрема, таким сигналом має стати американський авіаносець USS Harry S. Truman, який увійде в Норвезьке море вперше з 1987 року.

"Це демонстрація наших можливостей. Ми готові, ми тренуємося, і ми захищатимемо Атлантику. Росія вирішила збільшити власну присутність, вони також модернізують своє військо, і я думаю, це не те щоб було несподіваним, але це те, на що нам треба звернути увагу", - пояснив журналістам командувач НАТО.

Він також заявив про те, що робота з посилення боєготовності Альянсу повинна бути спрямована, в першу чергу, на стримування конфліктів, пише "Українська правда".

"Нам треба продовжувати нарощувати наші можливості і тренуватися так, щоб ми домінували у бойових можливостях. Сила полягає в тому, як ми стримуємо конфлікти, і наша робота фактично полягає в запобіганні, і ми робимо це з нашим сильним союзом", - додав він.

Зазначимо, в осінніх навчаннях НАТО "Trident Juncture-2018" візьмуть участь 45 тисяч осіб з 31 країни-члена Альянсу, понад 150 літальних апаратів і 60 кораблів.

У грудні минулого року активність підводних човнів РФ у Середземному морі й Атлантичному океані була найвищою з часів "холодної війни", що викликало занепокоєння у країн-членів Альянсу. У зв'язку з цим у НАТО заявили про готовність створити командний штаб, який координуватиме роботу Альянсу в Атлантиці та логістику в Європі.

Нагадаємо, у липні 2015 року президент Росії Володимир Путін затвердив Морську доктрину Росії, розраховану на 20 років. Особливий акцент у ній зроблено на атлантичному й арктичному напрямках.

"Атлантика обумовлена нашою увагою до розширення НАТО на Схід і створенням інфраструктури Альянсу поряд із нашими кордонами; друге - це возз'єднання Криму і Севастополя з РФ і завдання якнайшвидшої інтеграції Криму і Севастополя в економічне життя нашої країни. Третє - це відновлення присутності нашого флоту в Середземному морі", - заявляли в Кремлі.