Нафта подорожчала після вибухів на іранському танкері

11 жовтня 11:02

В результаті вибуху були пошкоджені два основних резервуара танкера, нафта розлилася в море. Швидше за все, це підвищить ймовірність перебоїв з поставками.

 

У п'ятницю, 11 жовтня, ціни на нафту виросли на 2% після новин від іранських інформаційних агентств про те, що іранський державний нафтовий танкер Sinopa був обстріляний двома ракетами в Червоному морі недалеко від Саудівської Аравії. Даний інцидент підвищує ймовірність перебоїв з поставками з найважливішого видобувного регіону, повідомляє Reuters.

Вартість бареля грудневої нафти Brent виросла на 1,07 долара (1,8%) до 60,27 доларів за барель. Барель листопадової нафти WTI торгувався за 54,47 доларів (+1,72%).

За їх інформацією, в результаті вибуху були пошкоджені два основних резервуара танкера, нафта розлилася в море. Екіпаж судна не постраждав.

"Запаси нафти залишаються крихкими, а вразливість ланцюжка поставок викликає занепокоєння практично на кожному близькосхідному нафтовому родовищі, трейдери продовжують хеджувати премію за ризик поставок", - сказав азіатсько-тихоокеанський ринковий стратег-аналітик AxiTrader Стівен Іннес.

Повідомлення про інцидент з іранським нафтовим танкером, що послідувало за нападами

21 вересня, ціни на нафту марки Brent показали максимальний зростання з січня поточного року – на 6,7%. Нафта WTI подорожчала на 5,9%, що стало найвищим показником з червня.

Нафта дорожчала на тлі скорочення видобутку сировини Саудівською Аравією після атаки дронів на найбільші нафтові об'єкти королівства Хурайсе і Абкайке 14 вересня.

Нагадаємо, на світанку 14 вересня споряджені вибухівкою бойові дрони атакували найбільший нафтопереробний завод компанії Saudi Aramco в Абкайку та нафтове родовище в Хурайсіе. Відповідальність за атаку взяли на себе єменські бойовики-хусити.

Після атаки добове виробництво нафти-сирцю у Саудівській Аравії скоротилося майже вдвічі – на 5,7 млн барелів на добу. Це 5% світових поставок нафти. Загалом на Саудівську Аравію припадає 10% усього світового нафтовидобутку, при цьому через НПЗ в Абкайку проходить 7% світових поставок нафти.

США та Саудівська Аравія поклали відповідальність за атаки на Іран, який підтримує хуситів. Міністерство фінансів Сполучених Штатів включило до санкційних списків 16 іранських компаній, дев'ять фізичних осіб і шість нафтових танкерів.

Докладніше про атаки дронів на ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії читайте в статті Миколи Замікули "Атака дронів і примарні погрози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".