На вулиці Стамбула вийшли противники розширення повноважень Ердогана

17 квiтня 01:57

Стамбул, Анкара і Ізмір не підтримали конституційну реформу, запропоновану президентом.

 

Жителі Стамбула після оголошення попередніх результатів конституційного референдуму і заяви президента Туреччини Реджепа Ердогана про перемогу прихильників розширення його повноважень вийшли на вулиці.

Протестувальники збираються як мінімум e чотирьох районах міста, зокрема, в кварталах Газі і Майіс. Деякі несуть в руках саморобні плакати з гаслами "Ні! Ми перемогли!".

За результатами попереднього підрахунку голосів, прихильники розширення повноважень президента здобули перемогу на референдумі з мінімальною перевагою. У той же час, жителі трьох найбільших міст Туреччини – Стамбула, Анкари й Ізміра – проголосували проти конституційної реформи.

На знак протесту мешканці б'ють в каструлі і сковороди, висовуючись з вікон будинків, а також виходячи з посудом на вулиці, передає "Російська служба Бі-бі-сі".

Як повідомляють очевидці, на вулиці Стамбула вже вийшли тисячі людей, переважно молодь.

У деяких кварталах Стамбула була помічена поліцейська спецтехніка.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.

Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.

Зміни передбачають, зокрема, одноосібне призначення президентом міністрів і вищих державних чиновників, право розпуску їм парламенту країни, а також запровадження надзвичайного стану.

Крім того, у разі голосування "за", президент Туреччини очолить уряд, так як посаду прем'єр-міністру в Туреччині буде скасовано у 2019 році.

Реджеп Ердоган також зможе залишатися при владі протягом десяти років (двох п'ятирічних термінів президентства) – до 2029 року, і знову очолити правлячу "Партію справедливості і розвитку".

На думку турецької опозиції, конституційні зміни фактично призведуть до диктатури Ердогана.