На уламках А321 слідів вибухівки не виявлено - джерело в Каїрі

02 листопада 17:16

Вивчення обставин трагедії займе багато часу.

 

У справі про аварії Airbus A321 спливають нові подробиці. Як повідомило джерело в Каїрі, на досліджених частинах російського літака А321, що розбився в 31 жовтня в Єгипті, слідів вибухових речовин не виявлено.

"На досліджених частинах літака на даний момент слідів вибухових речовин не виявлено", - сказав співрозмовник агентства РИА "Новости". При цьому він зазначив, що робота з вивчення причин триватиме "ще тривалий час".

Найбільша катастрофа в історії російської і радянської авіаціїсталася в суботу, 31 жовтня: лайнер Airbus А321 авіакомпанії "Когалимавіа", який летів з Шарм-еш-Шейха в Санкт-Петербург, розбився на Синаї. На борту перебували 217 пасажирів і сім членів екіпажу. Всі вони загинули.

Літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту літака перебували 224 людини - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.

Офіційно причину аварії поки не названо. Експерти вважають, що причиною катастрофи могла стати вибухова розгерметизація салону, і називають основні версії трагедії. Прибулі на місце аварії лайнера авіакомпанії "Когалимавіа" експерти з'ясували, що літак розлетівся на частини ще в повітрі.

Ще однією можливою причиною руйнування фюзеляжу експерти вважають втомну тріщину. Як з'ясувалося, у 2001 році, коли літак ще не належав "Когалимавіа", при посадці в Каїрі він вдарився хвостом об смугу аеропорту, що призвело до порушення геометрії конструкції. Всі дефекти тоді були усунуті, але не виключено, що проблема проявилася пізніше.

Версія про пошкодження хвоста узгоджується з даними телеметрії, які публікував сайт Flightradar24, який відстежує дані з транспондерів літаків. За цими свідченнями, рейс Шарм-еш-Шейха, набравши висоту, почав різке зниження і буквально встромився в землю. Напередодні рятувальники з місця катастрофи також говорили про це: первинний огляд показав, що літак увійшов у землю вертикально. Також повідомлялося, що хвіст потерпілого крах літака знайшли у восьми кілометрах від борту. Експерти в авіагалузі вказували, що, судячи з перших даних, пілотам в останні хвилини доводилося боротися з літаком, який став некерованим.

Читайте також: Російський літак A321 впав "на спину" – ЗМІ

Третьою можливою причиною вибуховою розгерметизації експерти називають несправний двигун. У разі нелокалізованого руйнування турбіни лопатки, що відірвалися від неї, за словами фахівців, вилітають назовні з величезною швидкістю. Рухаючись в одній площині, вони могли порізати крило і фюзеляж літака.