Міська рада Солсбері вирішила викупити будинок Скрипалів – ЗМІ

10 червня 01:45

Сусіди Скрипалів побоюються, що будинок викуплять заповзятливі люди, які вирішать влаштувати там музей або готель.

 

Будинок у британському місті Солсбері, де були отруєні екс-офіцер Головного розвідувального управління Росії Сергій Скрипаль і його дочка Юлія, буде викуплений міською радою, у неділю, 9 червня, заявила британська газета The Sun.

Член міської ради Солсбері Алістер Канингем заявив, що рішення влада прийняла тоді, коли переконалася, що Скрипали вже до цього будинку ніколи не повернуться. Сусіди Скрипалів побоюються, що будинок викуплять заповзятливі люди, які вирішать влаштувати там музей, або готель, щоб заробляти гроші на історії отруєння колишнього російського розвідника.

"Саме тому рада хоче гарантувати, що будинок буде використовуватися лише в особистих цілях", − підкреслив Канингем, додавши, що рада оцінила будинок Скрипалів у 200 тисяч фунтів стерлінгів (254 тис доларів, 16,5 млн російських рублів або 6,75 млн грн).

Нагадаємо, 4 березня 2018 року Скрипаля і його дочку Юлію шпиталізували у британському Солсбері із сильним отруєнням. За даними слідства, Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новічок" російського виробництва.

У вересні 2018 року британські правоохоронці оприлюднили дані щодо двох підозрюваних в отруєнні – Руслана Боширова й Олександра Петрова. Незабаром група Bellingcat встановила реальні особи отруйників: полковника ГРУ Генерального штабу ЗС РФ Анатолія Чепіги ("Боширов") і військового медика ГРУ Олександра Мішкіна ("Петров"). Майже через рік після отруєння Bellingcat повідомила справжнє ім'я і походження співробітника ГРУ, який працював на міжнародному рівні під прикриттям під псевдонімом "Федотова Сергія В'ячеславовича". Справжнє ім'я "Федотова" - Денис В'ячеславович Сергєєв. Він є високопоставленим офіцером ГРУ і випускником Військово-дипломатичної академії Росії.

Отруєння Скрипалів стало причиною дипломатичного скандалу із висилкою з багатьох країн світу російських шпигунів під дипприкриттям. Докладніше читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".